Szanowni Państwo!
X
Zgodnie z postanowieniami wprowadzanymi na drodze rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, czyli populanego RODO, informujemy, że każdy z Państwa ma prawo do dodania, aktualizacji lub usunięcia w dowolnym momencie swoich danych osobowych ze strony Podlaskiego Związku Szachowego, który jest ich Administratorem. Przede wszystkim możcie skorzystać z prawa do bycia zapomnianym. Jeżeli ktokolwiek z Państwa uzna, że naruszamy Jej lub Jego prywatność, prosimy o kontakt na rodo@podlzwszach.net. Informujemy także, że rolę Inspektora Danych Osobowych zawartych na tej stronie pełni Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

KLARA SZCZOTKA MISTRZYNIĄ POLSKI DO LAT 12

W dniach od 4 do 11 października 2020 roku w Puławach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Szachach. Mistrzostwa rozegrano w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2020”. W czterech grupach turniejowych (juniorzy młodsi i juniorki młodsze 11-12 oraz 13-14 lat) wystartowało 203 zawodników (99 dziewcząt i 104 chłopców), w tym 18 reprezentantów województwa podlaskiego.

Mistrzynią Polski w grupie do lat 12 została Klara Szczotka (MUKS Stoczek 45 Białystok) – z dorobkiem 7,5 punktu w 9 partiach. Warto tutaj dodać, iż w sierpniu 2020 roku we Wrocławiu Klara zdobyła również złote medale Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i w Szachach Błyskawicznych.

Miejsce w pierwszej dziesiątce w grupie do lat 14 zajął Iwo Karolczuk (MUKS Stoczek 45 Białystok), który był ósmy z dorobkiem sześciu punków.

Pozostałe miejsca reprezentantów województwa podlaskiego:

12. Hubert Backiel (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 5,5 pkt.

14. Krystian Paszkowski (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 5,5 pkt.

19. Aleks Bancarewicz (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 5,0 pkt.

19. Kinga Gładyszewska (do lat 12, Fundacja Jaćwież) – 5,0 pkt.

21. Julia Dallemura (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 5,0 pkt.

22. Anna Dallemura (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,5 pkt.

23. Szymon Ptaszyński (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,5 pkt.

24. Zuzanna Arciszewska (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,5 pkt.

24. Michał Bartnik (do lat 12, Fundacja Jaćwież) – 4,5 pkt.

26. Piotr Jaszczuk (do lat 12, KSz Jagiellonia Białystok) – 4,5 pkt.

33. Gabriel Jarocki (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,0 pkt.

33. Adrianna Staniewicz (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,0 pkt.

35. Zuzanna Pęksa (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 3,5 pkt.

35. Anna Makarec (do lat 12, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 4,0 pkt.

40. Matylda Szczotka (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 3,0 pkt.

49. Krzysztof Ciszewski (do lat 14, MUKS Stoczek 45 Białystok) – 2,5 pkt.

Województwo podlaskie zdobyło 36 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży i zajęło 5. miejsce w klasyfikacji generalnej województw.

W klasyfikacji klubowej MUKS Stoczek 45 Białystok uzyskał 31 punktów, co pozwoliło na wywalczenie 1. lokaty w klasyfikacji generalnej klubów. Dorobek punktowy pozostałych klubów: Fundacja Jaćwież – 4, KSz Jagiellonia Białystok – 1.

Awans do OOM w 2021 roku wywalczyła Klara Szczotka, zaś do MPJ – Iwo Karolczuk.

Podziękowania dla zawodników, szkoleniowców i rodziców oraz kierownika ekipy województwa podlaskiego Pani Marty Arciszewskiej.