Szanowni Państwo!
X
Zgodnie z postanowieniami wprowadzanymi na drodze rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, czyli populanego RODO, informujemy, że każdy z Państwa ma prawo do dodania, aktualizacji lub usunięcia w dowolnym momencie swoich danych osobowych ze strony Podlaskiego Związku Szachowego, który jest ich Administratorem. Przede wszystkim możcie skorzystać z prawa do bycia zapomnianym. Jeżeli ktokolwiek z Państwa uzna, że naruszamy Jej lub Jego prywatność, prosimy o kontakt na rodo@podlzwszach.net. Informujemy także, że rolę Inspektora Danych Osobowych zawartych na tej stronie pełni Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Sukces Malwiny Szewczyk i Polskiej Reprezentacji we Włoszech

Wyjątkowym sukcesem szachistki z MUKS Stoczek 45 Białystok, piętnastoletniej Malwiny Szewczyk zakończyła się XIX Winter Deaflympics Valetellina-Valchiavenna we Włoszech rozgrywana w dniach 12-21 grudnia.

Malwina wraz z pięcioosobową drużyną kobiet wywalczyła na Zimowej Olimpiadzie Niesłyszących brązowy medal w szachach klasycznych. Nastolatka była najsilniejszym filarem Reprezentacji Polski zdobywając 6,5 punktu z siedmiu partii. Igrzyska we Włoszech zgromadziły reprezentacje narodowe 35 krajów (oprócz krajów europejskich m.in.: Indie, Pakistan, Brazylia, Korea, Japonia, Chiny, USA, Kanada) w 6 dyscyplinach sportowych (szachy, snowboard, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, hokej, curling). XIX Olimpiada była szczęśliwa dla Polski, gdyż był to drugi medal w historii dla naszego kraju. Ponadto w rozgrywkach indywidualnych szachów błyskawicznych Malwina zajęła bardzo wysoką czwartą lokatę ustępując tylko dwóm Rosjankom i Ukraince.

Malwina na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży, a o szachowy rozwój zawodniczki dbają trenerzy Akademii Szachowej Sobocińscy. Trener Akademii p. Sławomir Sobociński podczas zawodów przygotowywał i wspierał naszą drużynę kobiet.

Życzymy młodej szachistce kolejnych sukcesów i wytrwałości w przygotowaniach do planowanej za cztery lata kolejnej Olimpiady w Kanadzie.

Relacja foto z wydarzenia

 

 

Opublikował Piotr Andrzej Prusiński [28.12.2019 r.]