Szanowni Państwo!
X
Zgodnie z postanowieniami wprowadzanymi na drodze rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, czyli populanego RODO, informujemy, że każdy z Państwa ma prawo do dodania, aktualizacji lub usunięcia w dowolnym momencie swoich danych osobowych ze strony Podlaskiego Związku Szachowego, który jest ich Administratorem. Przede wszystkim możcie skorzystać z prawa do bycia zapomnianym. Jeżeli ktokolwiek z Państwa uzna, że naruszamy Jej lub Jego prywatność, prosimy o kontakt na rodo@podlzwszach.net. Informujemy także, że rolę Inspektora Danych Osobowych zawartych na tej stronie pełni Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO JUNIOREK I JUNIORÓW DO LAT 18

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem w Wasilkowie k. Białegostoku zostały rozegrane XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do 18 lat w szachach.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund lub kołowym – odpowiednio do liczby graczy. Wystartowało 159 zawodników, w tym 51 dziewcząt. Reprezentowali 9 klubów z województwa podlaskiego: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok (59 osób), Klub Szachowy Hańcza Suwałki (30), Klub Szachowy Jagiellonia Białystok (14), Uczniowski Międzyszkolny Klub Szachowy Jaćwież Suwałki (13), Akademia Sportów Umysłowych Sokółka (10), Młodzieżowy Dom Kultury Białystok (7), Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka (5) i Klub Szachowy Maraton Łomża (4). Wystąpiło też 8 zawodników niezrzeszonych.

Zwycięzcy poszczególnych grup zdobyli tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w grupach, otrzymali puchary i medale. Premie pieniężne wręczono za lokaty I-VI. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Kluby, które w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsca I-VI, otrzymały puchary, zaś wszystkie – dyplomy.

Tytuły mistrzów województwa zdobyli:

 do lat 8 – Kamil Jasilulewicz (KSz Hańcza Suwałki) i Aleksandra Moniuszko (MUKS Stoczek 45 Białystok);

 do lat 10 – Gabriela Pałejko i Dawid Jasiulewicz (oboje KSz Hańcza Suwałki);

 do lat 12 – Klara Szczotka i Krystian Paszkowski (oboje MUKS Stoczek 45 Białystok);

 do lat 14 – Zuzanna Arciszewska i Iwo Karolczuk (oboje MUKS Stoczek 45 Białystok);

 do lat 16 – Kinga Wołagiewicz (KSz Hańcza Suwałki) i Paweł Kozłowski (MUKS Stoczek 45 Białystok);

 do lat 18 – Maria Koruch i Jakub Kosakowski (oboje MUKS Stoczek 45 Białystok).

Mistrzostwa Województwa zorganizował Podlaski Związek Szachowy z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Podlaską Federacją Sportu. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego Leszek Zega.

Zadanie było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Wyniki w grupach wiekowych:

Młodziczki do lat 8:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty Norma

1. II Moniuszko, Aleksandra MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 9,0

2. IV Piekutowska, Lena MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 7,5 II

3. III Krysiewicz, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 7,0

4. III Samełko, Maria KSz Maraton Łomża 2011 6,0

5. III Kaczan, Anna KSz Jagiellonia Białystok 2011 5,5

6. III Wasilewska, Natalia KSz. Hańcza Suwałki 2012 5,0

7. III Racis, Weronika KSz. Hańcza Suwałki 2012 4,5

8. III Nikołajuk, Julia KSz Jagiellonia Białystok 2011 4,0

9. III Kołosza, Zuzanna KSz. Hańcza Suwałki 2011 4,0

10. IV Szczotka, Blanka MUKS Stoczek 45 Białystok 2013 3,5

11. V Czarniecka, Katarzyna KSz. Hańcza Suwałki 2013 3,0 IV

12. V Szewczyk, Maja MUKS Stoczek 45 Białystok 2013 3,0

13. IV Socińska, Dominika KSz. Hańcza Suwałki 2012 1,0

Młodzicy do lat 8:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty Norma

1. II Jasiulewicz, Kamil KSz. Hańcza Suwałki 2011 7,0

2. III Chiszko, Oskar KSz Jagiellonia Białystok 2012 6,5

3. III Sokołowski, Adam KSz Jagiellonia Białystok 2011 6,0 II

4. II Obrycki, Tomasz KS Elbrus Łomża 2011 6,0

5. III Stefanek, Michał MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 6,0 II

6. III Piktel, Marcel MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 6,0

7. II Pawelski, Tomasz KSz Jagiellonia Białystok 2011 6,0

8. III Kierzkowski, Kacper KSz Jagiellonia Białystok 2011 6,0

9. III Busiński, Jan MUKS Stoczek 45 Białystok 2012 5,5

10. III Chełstowski, Jerzy KS Elbrus Łomża 2011 5,5

11. III Spisak, Jakub KSz Jagiellonia Białystok 2011 5,0

12. IV Gardocki, Michał MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 5,0 III

13. IV Kudraszow, Jan MUKS Stoczek 45 Białystok 2012 5,0 III

14. III Boguszewski, Kacper KSz. Hańcza Suwałki 2011 5,0

15. III Ciszewski, Piotr KS Elbrus Łomża 2011 4,5

16. IV Małaszkiewicz, Michał MDK Białystok 2011 4,0

17. IV Wysocki, Kazimierz MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 4,0

18. V Toczyłowski, Mateusz ASU Sokółka 2013 4,0 IV

19. IV Kowalski, Filip KSz. Hańcza Suwałki 2011 4,0

20. IV Pawluczuk, Maciej KSz Jagiellonia Białystok 2012 4,0

21. Orłowski, Adam UMKSz Jaćwież Suwałki 2011 4,0 V

22. IV Fałtynowicz, Adam KSz. Hańcza Suwałki 2011 3,5

23. IV Perkowski, Jakub KSz Jagiellonia Białystok 2013 3,5

24. V Perkowski, Dawid KSz Jagiellonia Białystok 2011 3,0 IV

25. IV Szwed, Kamil MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 3,0

26. Masiewicz, Kacper 2012 2,0

27. IV Boguszewski, Damian KSz. Hańcza Suwałki 2013 1,0

28. Bryczkowski, Filip LUKSz Orient Sokółka 2012 1,0

Młodziczki 9-10 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty Norma

1. II+ Pałejko, Gabriela KSz. Hańcza Suwałki 2009 9,0 I

2. II Wiszowata, Magdalena ASU Sokółka 2009 7,5

3. II+ Chiszko, Wiktoria MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 7,0

4. II Stupak, Aleksandra LUKSz Orient Sokółka 2010 5,5

5. III Jaroszewicz, Dominika MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,0

6. II Milewska, Nikola UMKSz Jaćwież Suwałki 2009 4,0

7. IV Czarnowicz, Aleksandra LUKSz Orient Sokółka 2010 3,0 III

8. III Moczulska, Oliwia KSz. Hańcza Suwałki 2010 2,0

9. III Snarska, Aleksandra UMKSz Jaćwież Suwałki 2010 1,5

10. IV Jarocka, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 0,5

Młodzicy 9-10 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty Norma

1. II Jasiulewicz, Dawid KSz. Hańcza Suwałki 2009 8,0

2. II Wojtacha, Krzysztof KSz Jagiellonia Białystok 2010 6,5

3. III Sawicki, Dorian KSz. Hańcza Suwałki 2009 6,0 II

4. II Jaszczuk, Piotr KSz Jagiellonia Białystok 2009 5,5

5. II Sienicki, Oliwier MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,5

6. II Butkiewicz, Jan KSz. Hańcza Suwałki 2010 5,0

7. II Chomicki, Kornel MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,0

8. II Saniukowicz, Ryszard 2009 5,0

9. II Dunda, Szymon KSz Jagiellonia Białystok 2010 5,0

10. II Kudraszow, Filip MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,0

11. II Rekuć, Patryk MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 5,0

12. III Pac, Cyryl ASU Sokółka 2009 5,0

13. III Sawicki, Jakub MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 5,0

14. III Dąbrowski, Piotr MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 4,5

15. III Kulesza, Bartosz MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 4,0

16. III Pęksa, Piotr MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 4,0

17. III Wasiluk, Mateusz MDK Białystok 2009 4,0

18. III Radzewicz, Ernest KSz. Hańcza Suwałki 2009 3,0

19. III Przybysz, Grzegorz 2010 2,5

20. IV Kotarski, Paweł 2010 2,5

21. IV Supeł, Sebastian ASU Sokółka 2010 2,5

22. IV Olempijuk, Bartosz 2009 0,5

Juniorki młodsze 11-12 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. I++ Szczotka, Klara MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 8,5

2. I Gładyszewska, Kinga UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 6,0

3. I Rojek, Paulina UMKSz Jaćwież Suwałki 2007 6,0

4. WCM Staniewicz, Adrianna MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 5,5

5. I Pałejko, Maria KSz. Hańcza Suwałki 2007 5,0

6. II Racis, Dominika KSz. Hańcza Suwałki 2008 5,0

7. II+ Makarec, Anna MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 4,5

8. II+ Dylnicka, Małgorzata MDK Białystok 2007 4,5

9. II Ciszewska, Dominika KS Elbrus Łomża 2008 4,5

10. II+ Pęksa, Zuzanna MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 4,5

11. I Dallemura, Julia MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 4,0

12. I Czarniecka, Anna KSz. Hańcza Suwałki 2008 4,0

13. II Supeł, Weronika ASU Sokółka 2007 3,5

14. II Charkiewicz, Maria MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 3,5

15. II Butkiewicz, Hanna KSz. Hańcza Suwałki 2008 2,0

16. II Moniuszko, Paulina MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 1,0

Juniorzy młodsi 11-12 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty Norma

1. I Paszkowski, Krystian MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 8,5

2. II Jarocki, Gabriel MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 6,5

3. II Ptaszyński, Szymon MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 6,0

4. II Bartnik, Michał UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 6,0

5. II Jurewicz, Igor MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 5,5

6. II+ Król, Jan MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,5

7. II Pieczulis, Hubert KSz. Hańcza Suwałki 2007 5,5

8. II Sawicki, Jan UMKSz Jaćwież Suwałki 2007 5,5

9. II Chełstowski, Bartosz KS Elbrus Łomża 2008 5,5

10. II Korbut, Sebastian MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,0

11. II Rosołowski, Julian MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,0

12. III Firmuga, Jakub 2007 4,5 II

13. II Maliszewski, Stefan ASU Sokółka 2008 4,5

14. III Wiszniewski, Stanisław KSz Maraton Łomża 2007 4,5

15. II Moroz, Adrian MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 4,5

16. III Nikołajuk, Jakub KSz Jagiellonia Białystok 2008 4,5

17. II Wawrukiewicz, Szymon UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 4,0

18. II Racis, Michał KSz. Hańcza Suwałki 2007 4,0

19. IV Jaroszewicz, Maciej MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 4,0 III

20. III Iracki, Piotr UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 4,0

21. III Wojna, Aleksander MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 4,0

22. III Semeniec, Szymon MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 3,5

23. III Więch, Wiktor KSz. Hańcza Suwałki 2007 3,5

24. III Krynicki, Filip KSz. Hańcza Suwałki 2007 3,5

25. III Pryzmont, Hubert ASU Sokółka 2008 3,5

26. IV Pryzmont, Sebastian ASU Sokółka 2007 2,5

27. Kotfis, Maciej 2008 2,5

28. III Jurkowski, Krzysztof MDK Białystok 2007 0,0

Juniorki młodsze 13-14 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Total

1. I Arciszewska, Zuzanna MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 7,5

2. I Dallemura, Anna MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 5,0

3. I Garbowska, Maja MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 3,5

4. I Wiszniewska, Gabriela UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 3,0

5. III Boguszewska, Julia KSz. Hańcza Suwałki 2006 1,0

Juniorzy młodsi 13-14 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. I++ Karolczuk, Iwo MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 7,5

2. I Bancarewicz, Aleks MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 6,5

3. I Budzisz, Adrian MUKS Stoczek 45 Białystok 2005 6,0

4. I Backiel, Hubert MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 6,0

5. II Sawicki, Wojciech UMKSz Jaćwież Suwałki 2005 5,5

6. II+ Ciszewski, Krzysztof MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 5,5

7. II+ Olszewski, Jan MDK Białystok 2006 5,5

8. II Karwowski, Michał KS Elbrus Łomża 2005 5,0

9. II Bednarski, Pawel KSz. Hańcza Suwałki 2006 5,0

10. II Czarniecki, Paweł KSz. Hańcza Suwałki 2005 4,5

11. II+ Pieczulis, Błażej KSz. Hańcza Suwałki 2005 4,5

12. II+ Milewski, Mateusz UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 4,5

13. II Krahel, Karol MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 4,5

14. II Pojawa, Jakub UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 4,5

15. III Morozewicz, Bartosz MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 4,5

16. III Dłużniewski, Karol KS Elbrus Łomża 2005 4,0

17. IV Nienartowicz, Bartosz MUKS Stoczek 45 Białystok 2005 2,5

18. III Stupak, Bartosz LUKSz Orient Sokółka 2006 2,0

19. III Karwowski, Marcin KS Elbrus Łomża 2006 2,0

Juniorki 15-16 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. I Wołągiewicz, Kinga KSz Hańcza Suwałki 2003 7,0

2. WCM Marcinczyk, Monika KSz Maraton Łomża 2004 7,0

3. I Chomicka, Kinga MUKS Stoczek 45 Białystok 2003 3,0

4. I Szewczyk, Malwina MUKS Stoczek 45 Białystok 2004 1,0

Juniorzy 15-16 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. I Kozłowski, Paweł MUKS Stoczek 45 Białystok 2003 7,0

2. I Kopeć, Norbert LUKSz Orient Sokółka 2003 6,0

3. II Szeligowski, Paweł KS Elbrus Łomża 2003 4,5

4. II Zubacki, Wiktor MDK Białystok 2004 2,5

5. III Wilczewski, Michał 2004 0,0

Juniorki 17-18 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. I+ Koruch, Maria MUKS Stoczek 45 Białystok 2002 3,0

2. II+ Borowska, Julia ASU Sokółka 2001 2,0

3. II Łukaszewska, Magdalena KSz Maraton Łomża 2002 1,0

Juniorzy 17-18 lat:

M-sce Kat. Nazwisko, Imię Klub Ur. Punkty

1. FM Kosakowski, Jakub MUKS Stoczek 45 Białystok 2002 5,0

2. I+ Wierzbicki, Michał KSz. Hańcza Suwałki 2002 3,5

3. k Pytel, Maciej MUKS Stoczek 45 Białystok 2002 3,0

4. II Wołpiuk, Bartłomiej MUKS Stoczek 45 Białystok 2002 2,5

5. IV Sosnowski, Dawid ASU Sokółka 2002 1,0

6. II Olszewski, Filip MDK Białystok 2002 0,0

Klasyfikacja punktowa klubów:

Lp. Klub C08 C10 C12 C14 C16 C18 D08 D10 D12 D14 D16 D18 Suma

1. MUKS Stoczek 45 Białystok 7 6 29 30 9 20 22 10 16 22 11 9 191

2. KSz Hańcza Suwałki 9 18 2 7 5 10 7 4 9 71

3. KSz Jagiellonia Białystok 16 12 5 33

4. UMKSz Jaćwież Suwałki 6 4 3 13 5 31

5. KSz Maraton Łomża 5 7 6 18

6. ASU Sokółka 4 7 7 18

7. LUKSz Orient Sokółka 7 7 14

8. KS Elbrus Łomża 5 1 6 12

9. MDK Białystok 2 5 3 1 11

10. Niezrzeszeni 1 4 5

Punktacja : I - 9, II - 7, III - 6, IV - 5, V - 4, VI - 3, VII - 2, VIII - 1 z każdej grupy

Klasyfikacja medalowa klubów:

Lokata Klub Złote Srebrne Brązowe Suma

1. MUKS Stoczek 45 Białystok 8 4 7 19

2. KSz Hańcza Suwałki 4 1 1 6

3. KSz Jagiellonia Białystok 2 1 3

4. ASU Sokółka 2 2

5. KSz Maraton Łomża 1 1 2

5. UMKSz Jaćwież Suwałki 1 1 2

7. LUKSz Orient Sokółka 1 1

8. KS Elbrus Łomża 1 1

Szczegółowe rezultaty znajdują się na stronach turniejowych:

 dziewczęta do lat 08 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1397/

 dziewczęta do lat 10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1398/

 dziewczęta do lat 12 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1399/

 dziewczęta do lat 14 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1406/

 dziewczęta do lat 16 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1401/

 dziewczęta do lat 18 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1402/

 chłopcy do lat 08 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1403/

 chłopcy do lat 10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1404/

 chłopcy do lat 12 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1405/

 chłopcy do lat 14 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1400/

 chłopcy do lat 16 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1407/

 chłopcy do lat 18 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1408/

Opracował Leszek Zega

 

 

Opublikował Leszek Zega [03.06.2019 r.]