21 AWANSÓW DO FINAŁÓW MPM I MPJMŁ W SZACHACH W 2018 ROKU

W dniach 19-24 września 2017 roku w Kompleksie Hotelowym Nad Zalewem w Wasilkowie zostały rozegrane Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej Młodzików i Juniorów Młodszych w szachach. Zawody stanowiły eliminacje do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w sześciu oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców. System szwajcarski na dystansie 9 rund obowiązywał w grupach chłopców do lat 9, 11 i 13 oraz dziewcząt do lat 11. Dziewczęta do lat 9 i 13 grały systemem kołowym.

W zawodach wystartowało 92 zawodników, w tym 30 dziewcząt z województw podlaskiego i lubelskiego. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 23 juniorki i 46 juniorów z sześciu klubów: MUKS Stoczek 45 Białystok (39 zawodników), KSz. Hańcza Suwałki (10), UMKSz. Jaćwież Suwałki (9), ASU Sokółka (6), KSz. Maraton Łomża i MDK Białystok (po 2) oraz jednego zawodnika niezrzeszonego.

Z województwa lubelskiego wystąpiło 7 dziewcząt i 16 chłopców z trzech klubów: LUKS Tempo Ożarów (10), UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski (8) i LKSz. Lublin (5).

Do wywalczenia było 28 miejsc w finałach MPM i OOM. Awans zdobyło 21 młodych szachistów z województwa podlaskiego i 7 z lubelskiego. Zdecydowanie najwięcej awansów uzyskał MUKS Stoczek 45 Białystok – 14. Pięć awansów wywalczył KSz. Hańcza Suwałki, UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski – 4, trzy – LKSz. Lublin, po jednym – KSz. Maraton Łomża i UMKSz. Jaćwież Suwałki.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco (zawodnicy awansujący zapisani pogrubioną czcionką):

Młodziczki do 9 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Pałejko, Gabriela PL KSz. Hańcza Suwałki 2009 8,5

2. Gładyszewska, Kinga PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 8,5

3. Dallemura, Julia PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 8,0

4. Borowik, Monika LU LKSz Lublin 2010 6,5

5. Makarec, Anna PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 6,0

6. Sprzęczka, Emilia LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2008 5,0

7. Chiszko, Wiktoria PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 4,5

8. Walentyn, Zuzanna LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lub. 2008 4,0

9. Wiszowata, Magdalena PL ASU Sokółka 2009 3,0

10. Milewska, Nikola PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2009 1,0

11. Nikołajuk, Julia PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 0,0

Młodzicy do 9 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Borowik, Wojciech LU LKSz Lublin 2008 8,5

2. Ptaszyński, Szymon PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 8,0

3. Jasiulewicz, Dawid PL KSz. Hańcza Suwałki 2009 6,0

4. Maciejek, Marcel PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,5

5. Wojtacha, Krzysztof PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,5

6. Chomicki, Kornel PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 5,5

7. Nikołajuk, Jakub PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,5

8. Rosołowski, Julian PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,5

9. Pac, Cyryl PL ASU Sokółka 2009 5,5

10. Sokołowski, Hubert PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,0

11. Pawelski, Tomasz PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2011 5,0

12. Wawrukiewicz, Szymon PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2008 5,0

13. Gałka, Jaromir PL Podlaski Związek Szachowy 2008 5,0

14. Panasiuk, Paweł PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 5,0

15. Chełstowski, Bartosz PL KSz Maraton Łomża 2008 4,5

16 Jaszczuk, Piotr PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 4,5

17. Maliszewski, Stefan PL ASU Sokółka 2008 4,0

18. Wasilewski, Stanisław PL KSz. Hańcza Suwałki 2008 4,0

19. Pryzmont, Hubert PL ASU Sokółka 2008 4,0

20. Pęksa, Piotr PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2010 4,0

21. Zubrycki, Bartosz PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 4,0

22. Rekuć, Patryk PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 4,0

23. Sawicki, Jakub PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 3,5

24. Korbut, Sebastian PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2008 3,0

25. Kowalik, Mateusz LU LUKS Tempo Ożarów 2009 3,0

26. Leszczyński, Wiktor PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2009 2,0

27. Kozłowski, Krzysztof LU LUKS Tempo Ożarów 2009 1,0

Juniorki młodsze do 11 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Pałejko, Maria PL KSz. Hańcza Suwałki 2007 7,5

2. Garbowska, Maja PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 7,0

3. Arciszewska, Zuzanna PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 7,0

4. Dallemura, Anna PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 6,5

5. Szczotka, Matylda PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 5,5

6. Rojek, Paulina PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2007 5,5

7. Staniewicz, Adrianna PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 5,0

8. Walendykiewicz, Martyna PL KSz. Hańcza Suwałki 2006 4,5

9. Wiszniewska, Gabriela PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 4,5

10. Charkiewicz, Maria PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 3,0

11. Kozłowska, Emilia LU LUKS Tempo Ożarów 2006 2,5

12. Pietrak, Monika LU LUKS Tempo Ożarów 2006 2,5

13. Supeł, Weronika PL ASU Sokółka 2007 2,0

14. Chabros, Maja LU LUKS Tempo Ożarów 2006 0,0

Juniorzy młodsi do 11 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Jarocki, Gabriel PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 6,0

2. Krahel, Karol PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 6,0

3. Paszkowski, Krystian PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 6,0

4. Serewa, Antoni LU LKSz Lublin 2006 6,0

5. Pieczulis, Hubert PL KSz. Hańcza Suwałki 2007 6,0

6. Ciszewski, Krzysztof PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 6,0

7. Backiel, Hubert PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 5,5

8. Gromek, Paweł LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2007 5,0

9. Rzeńca, Jerzy LU LKSz Lublin 2006 5,0

10. Bednarski, Paweł PL KSz. Hańcza Suwałki 2006 5,0

11. Olszewski, Jan PL MDK Białystok 2006 5,0

12. Fronczyk, Wiktor PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2006 5,0

13. Sawicki, Jan PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2007 5,0

14. Borowik, Karol LU LKSz Lublin 2007 4,5

15. Milewski, Mateusz PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 4,5

16 Sadowski, Jakub PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 4,5

17. Pojawa, Jakub PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2006 4,0

18. Koperwas, Kamil LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2007 4,0

19. Semeniec, Szymon PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2007 3,0

20. Kowalik, Filip LU LUKS Tempo Ożarów 2007 2,0

21. Pryzmont, Sebastian PL ASU Sokółka 2007 1,0

Juniorki młodsze do 13 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Marcińczyk, Monika PL KSz Maraton Łomża 2004 7,5

2. Wysocka, Edyta PL KSz. Hańcza Suwałki 2004 5,0

3. Szewczyk, Malwina PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2004 4,0

4. Gromek, Aleksandra LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2004 2,5

5. Zubrycka, Marta PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2005 1,0

Juniorzy młodsi do 13 lat:

Lokata Nazwisko, imię Woj. Klub Rok ur. Pkt.

1. Szydło, Michał PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2005 7,5

2. Michalski, Adrian LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2004 6,5

3. Czarniecki, Paweł PL KSz. Hańcza Suwałki 2005 6,0

4. Bukała, Norbert LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2004 6,0

5. Sawicki, Wojciech PL UMKSz Jaćwież Suwałki 2005 6,0

6. Kojło, Szymon PL MUKS Stoczek 45 Białystok 2004 6,0

7. Borek, Paweł LU UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 2005 5,5

8. Budzisz, Adrian PL MDK Białystok 2005 5,0

9. Pieczulis, Błażej PL KSz. Hańcza Suwałki 2005 4,5

10. Głuchowski, Adrian LU LUKS Tempo Ożarów 2004 3,0

11. Kucharczyk, Filip LU LUKS Tempo Ożarów 2005 3,0

12. Wrona, Karol LU LUKS Tempo Ożarów 2004 2,0

13. Szymański, Karol LU LUKS Tempo Ożarów 2004 2,0

Zawody sportowe zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku. Zwycięzcy wszystkich grup wiekowych otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Relację fotograficzną przygotował Pan Tomasz Jarocki.

Sędzią głównym zawodów był Prezes Zarządu Podlaskiego Związku Szachowego w Białymstoku Leszek Zega.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Podlaskiego

 

 

Opublikował Leszek Zega [25.09.2017 r.]