Szanowni Państwo!
X
Zgodnie z postanowieniami wprowadzanymi na drodze rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679, czyli populanego RODO, informujemy, że każdy z Państwa ma prawo do dodania, aktualizacji lub usunięcia w dowolnym momencie swoich danych osobowych ze strony Podlaskiego Związku Szachowego, który jest ich Administratorem. Przede wszystkim możcie skorzystać z prawa do bycia zapomnianym. Jeżeli ktokolwiek z Państwa uzna, że naruszamy Jej lub Jego prywatność, prosimy o kontakt na rodo@podlzwszach.net. Informujemy także, że rolę Inspektora Danych Osobowych zawartych na tej stronie pełni Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

OLIWIA KIOŁBASA DRUŻYNOWĄ MISTRZYNIĄ EUROPY JUNIOREK

W dniach 16-23 sierpnia 2017 roku w Rymanowie Zdroju odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Szachowy oraz Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne „Stomil” Sp. z o.o. w Rymanowie Zdroju, a dyrektorem Agnieszka Fornal-Urban.

Mistrzostwa rozgrywane były w rekordowej obsadzie 39 drużyn (21 w sekcji Open oraz 18 w sekcji dziewcząt) z 16 Federacji.

Oficjalne reprezentacje Polskiego Związku Szachowego w turnieju Open wystąpiły w składach:

Polska I: Igor Janik (UKS Hetman Elbląg), Jakub Kosakowski (MUKS Stoczek 45 Białystok), Szymon Gumularz, Kamil Nowak (obaj KSz Polonia Wrocław);

Polska II: Kosma Pacan-Milej (UKS Rodło Opole), Jonasz Baum (UKS Czternastka Warszawa), Oskar Ogłaza (UKS Rodło Opole), Jakub Chyży (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Dodatkowo wystąpiła drużyna gospodarzy – Podkarpacia (Polska III) oraz drużyna klubowa KS Laura Chylice (Polska IV).

W sekcji dziewcząt wystąpiły drużyny:

Polska I: Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok), Anna Kubicka (KSz Hetman Katowice);

Polska II: Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń), Julia Antolak (KSz Solny Grzybowo)

Dodatkowo wystąpiła drużyny gospodarzy – Podkarpacia (Polska III), oraz dwie klubowe: KS Laura Chylice (Polska IV) i Pioniera Jastrzębie Zdrój (Polska V).

Polska I w sekcji dziewcząt, w której na 1. szachownicy wystąpiła Oliwia Kiołbasa, zdobyła złote medale i tytuły mistrzyń Europy.

Polska I w turnieju open zajęła 15. miejsce. Jakub Kosakowski na 4. szachownicy uzyskał 4 punkty z 7 partii.

Serdeczne gratulacje!

Strona Mistrzostw http://eytcc2017.pzszach.pl/pl/

 

 

Opublikował Leszek Zega [23.08.2017 r.]